Evangélikus Hittudományi Egyetem

Ötödjére futottuk körbe

Balatonaliga – Egyetlen kör. Igaz, az 220 km. A Balaton gyönyörű környezetében, mindig csak balról tekintve a tóra, idén is körbefutottuk, immár ötödjére: tízen az Evangélikus Hittudományi Egyetem hallgatói, oktatói és munkatársai közül az utolsó pillanatban beugró két külsős segítségével. A fizikai teljesítmény során nem tudtunk nem a lelki háttérre gondolni. Ezekből foglaltunk írásba pár gondolatot.

Ki vagyok én? – Hitoktatói szakmai identitástréning

Budapest – 2018. május 5-én, szombaton továbbképzést szervezett az Evangélikus Hittudományi Egyetem Valláspedagógia Tanszéke egyházunk hitoktatói és lelkészei számára. Érdekesnek ígérkezett ez az alkalom is a korábbiakhoz hasonlóan. A téma és a konferencia leírása arra utalt, hogy ezúttal az önismeret, a hitoktatással foglalkozók személye fog a középpontba kerülni.

Kerti parti az EHE-n

Budapest – Az idei tanév szorgalmi időszakát a már hagyománynak mondható kerti partival zárták az Evangélikus Hittudományi Egyetem tanárai, dolgozói és diákjai a Melanchthon-szakkollégistákkal kiegészülve. Ilyenkor az egyetem területe zsúfolásig telik, és a szép, tavaszi időben kellemesen és önfeledten töltünk egy hosszú délutánt egymás társaságában. Mindenki kicsit lazább, kiengedjük a gőzt, bátrabban nyitunk egymás felé, és kiélvezzük a vizsgaidőszak előtti utolsó, gondtalan napot, amikor is nyugodtan sarokba lehet dobni a tanulnivalót, mert sokkal fontosabb tennivalónk van: le kell zárnunk a szorgalmi időszakot közösen!

Sikeres doktori védés az Evangélikus Hittudományi Egyetemen

Budapest – 2018. április 26-án, csütörtökön ünnepélyes vizsga keretében védte meg dr. Mézes Zsolt a gyakorlati teológia témakörében benyújtott, Láthatóvá tenni a láthatatlant című doktori értekezését.

Teológustalálkozót rendeztek Sárospatakon

Sárospatak – 2018. április 27–29. között rendezték meg a már hagyománnyá vált Kárpát-medencei protestáns teológustalálkozót, melynek idén a Sárospataki Református Teológiai Akadémia adott otthont. A három napon át tartó rendezvényen hasznos előadások és lelki feltöltődés mellett lehetőség nyílt kapcsolatok teremtésére, ápolására is.

Köszi a hittanversenyt! – avagy KÖSZI-sek az országos evangélikus hittanversenyen

Budapest – Kellemes, napsütéses szombati napon, 2018. április 14-én gyűlhettünk össze az Evangélikus Hittudományi Egyetem és a Budapest-Zuglói Evangélikus Egyházközség kertjében, hogy a Keresztény Önkéntesek Szövetsége az Ifjúságért és Gyermekekért Egyesület (KÖSZI) is részt vegyen a hittanverseny döntőjének lebonyolításában.

Meghívó doktori védésre

Budapest – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa tisztelettel meghív minden érdeklődőt dr. Mézes Zsolt Látni a láthatatlant. A láthatatlan színház elmélete és gyakorlata. A Látás Redukciójával történő Dramatizálás (LRD) módszere. A műfaj és a módszer teológiai párhuzamai című doktori értekezésének nyilvános megvitatására 2018. április 26-án, csütörtökön, 12.30 órakor az Evangélikus Hittudományi Egyetem (1141 Budapest, Rózsavölgyi köz 3.) 10-es számú tantermében.

Az imádságról szólt a dies academicus az Evangélikus Hittudományi Egyetemen

Budapest – „Közelítesz közelítelek (Dobai Lili)” mottóval rendezték meg 2018. április 18-án az Evangélikus Hittudományi Egyetemen a dies academicus, amelynek ezúttal az imádság állt a középpontjában.

A hálás élet művészete – Beszélgetés Béres Tamással

Hogyan tekintünk a teremtett világra és abban a saját helyünkre? Van-e a kereszténységnek feladata egy a természetért és a másik emberért felelős globális etika kialakításában? Hálásak vagyunk-e azért, hogy már életünk kezdetétől megajándékozottak vagyunk? A fenti kérdésekről Béres Tamással, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Rendszeres Teológia Tanszékének tanszékvezetőjével A hálás élet művészete című könyve alapján beszélgettünk.

Nagy sikerrel zárult a XXVII. Országos Evangélikus Gyülekezeti Hittanverseny

Budapest – Közel háromszázötven résztvevővel valódi ünneppé vált az országos evangélikus hittanverseny, ahol kiváló bibliaismereti felkészültségről adtak számot a döntőbe jutott csapatok.

Feliratkozás RSS - Evangélikus Hittudományi Egyetem csatornájára