könyvbemutató

Valláskárosultak evangéliuma

Budapest – Bolyki László Pedig mi azt hittük – Valláskárosultak evangéliuma című kötetének zenés-beszélgetős bemutatójára került sor 2018. április 17-én a Huszár Gál könyvesbolt szervezésében az Evangélikus Országos Múzeumban. A szerzővel Smidéliusz Gábor evangélikus lelkész beszélgetett.

Reformáció és renováció

Budapest – Ezzel a címmel jelent meg Ziegler Bálint Ágnes monográfiája a brassói Fekete templomról. A Magyar Nemzeti Múzeumban szerdán tartott könyvbemutatón Dr. Mikó Árpád, az MTA BTK Művészettörténeti Intézetének igazgatója méltatta a kötetet: nézőpontját, megközelítéseit, gazdag illusztrációs anyagát, gyönyörű kiállítását.

El se tudjuk képzelni: Láthatatlan Magyarország

Nyíregyháza – Gyermekek tízezrei élnek ma Magyarországon a 21. századi Európához méltatlan nyomorúságban. Éhesen, gyógyszer nélkül, teljes és végleges kilátástalanságban. L. Ritók Nóra grafikusművész és tanár, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője 2000 óta dolgozik saját alapítású művészeti iskolájában Berettyóújfalun és környékén mélyszegénységben elő gyermekekkel és családjaikkal.

Ki-ki miért? – Megadráma a reformáció koráról

Budapest – Az Albert Schweitzer és Jean-Paul Sartre párhuzamos életpályáját bemutató Schweitzerek könyve után Ki-ki mért? címmel jelent meg Kovács Béla Lászlónak a reformáció korát felelevenítő és azt sajátosan, drámában értelmező kötete.

Bemutatták Tölg-Molnár Zoltán képzőművész legújabb kötetét

Budapest – Tölg-Molnár Zoltán alkotásai „befejezettségről és töredékességről, tökéletességről és esendőségről, termékeny kétségekről és határozott állításokról egyszerre szólnak” – fogalmazott Gerber Pál képzőművész.

Beszélgetésfoszlányok az alvilágból

Balassagyarmat – Budapest – 2017. december 15-én 17 órától a Magyar Napló Könyvesbolt rendezvénytermében nagyjából 20 érdeklődő gyűlt össze egy könyvbemutatóra. Az Orpheusz Kiadó gondozásában jelent meg nemrég Bartha István balassagyarmati evangélikus lelkész Homo blogger című kötete. Felkérésére, beszélgető társként Vajda Mihály filozófus, az MTA rendes tagja csatlakozott hozzá.

Könyv- és filmbemutatót tartottak Rákoskeresztúron

Budapest – Czenthe Miklós, az Evangélikus Országos Gyűjteményhez tartozó Evangélikus Országos Levéltár vezetője méltatta a Templomok, sorsok, századok című kötetet, amelyet a Rákoskeresztúri Evangélikus Egyházközség adott ki a reformáció jubileumi évében. A 2017. december 17-én tartott könyvbemutatóhoz filmvetítés is társult.

Bemutatták az Az úrvacsora szentsége című kötetet

Budapest – Az úrvacsora szentsége című kötet bemutatója 2017. november 29- én volt, az Evangélikus Hittudományi Egyetemen (EHE). Egy sorozat kilencedik kiadványként vehetik az olvasók kezükbe ezt a lelki útravalóul szolgáló könyvet, amely dr. Szabó Lajos szerkesztésében a Gyakorlati Teológiai Tanszék munkája.

Ad fontes – A XVI. század magyar dallamai I–II.

Budapest – Korszakos jelentőségű könyvbemutatóra került sor 2017. november 9-én az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézetében (ZTI).

Reformáció 500: A Biblia (nem) mindenkié – Könyvbemutató

Budapest – 2017. október 25-én mutatkozik be A Biblia nem mindenkié című kötet, amely ahhoz a kiállítás-sorozathoz kapcsolódóan született, amelyet a Reformáció 500. évfordulója tiszteletére tavaly év novemberében indított el a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) és a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány.

Feliratkozás RSS - könyvbemutató csatornájára