segélyszervezet

Továbbra is több mint egymillió ember szorul segítségre a szomszédos országban zajló háborús konfliktus miatt

Budapest – Az ENSZ humanitárius szervezetének (OCHA) becslései szerint az orosz–ukrán háború miatt otthonától jelenleg is távol élni kényszerülő 1,2 millió ukrán belső menekült mintegy 60 százalékának különösen nagy gondot jelent az élelmiszerek, a gyógyszerek, illetve a lakhatási feltételek drágulása.

Hatodik alkalommal indul útjára az Adok-kapok napok

Budapest – 2018. április 14-én, szombaton hatodik alkalommal rendezik meg Magyarország legnagyobb minőségi ruhagyűjtő programját, az Adok-kapok napokat. A Premier Outlet és az Ökumenikus Segélyszervezet közös jótékonysági akciója keretében három héten keresztül várják a jó állapotú, feleslegessé vált ruhákat, cipőket.

Megkezdődnek az uniós és állami támogatású infrastrukturális fejlesztések az Ökumenikus Segélyszervezet intézményeiben

Budapest – A hátrányos helyzetű családok és személyek társadalmi reintegrációját segítő munkájának infrastrukturális és szakmai feltételeit jelentősen javító fejlesztéseket valósít meg az ország több régiójában az Ökumenikus Segélyszervezet.

Sokan naponta visszajárnak az Ökumenikus Segélyszervezet ünnepi szeretetvendégségére

Budapest – Az Ökumenikus Segélyszervezet idén is megrendezte hagyományos adventi-karácsonyi melegétel-osztását. Öt napon át, december 19. és 23. között naponta 1000 adag ételt osztanak ki önkéntesek, támogatók és a segélyszervezet munkatársai a hajléktalanoknak, illetve rossz szociális körülmények között élő családok számára.

Elindult az Ökumenikus Segélyszervezet fővárosi ételosztása

Budapest – Elkezdődött az Ökumenikus Segélyszervezet hagyományos adventi-karácsonyi melegételosztása a fővárosban. Öt napon át, december 19. és 23. között naponta 1000 adag ételt osztanak ki önkéntesek, támogatók és a segélyszervezet munkatársai a hajléktalanoknak, illetve rossz szociális körülmények között élő családok számára.

Rászoruló gyermekeknek szervezett adventi játszóházat az Ökumenikus Segélyszervezet

Budapest – Országos Segélyközpontjának látóköréből hívott meg 30 rászoruló gyermeket egy különleges délutánra az Ökumenikus Segélyszervezet. A Csepelen található Gyerekek és Fiatalok Fejlesztőháza közösségi termében szervezett adventi játszóházban mézeskalácssütéssel és kézműves-foglalkozásokkal várták a gyereksereget.

Félidejéhez érkezett a szeretet.éhség. országos adventi pénzadománygyűjtés

Budapest – Félidejéhez érkezett az Ökumenikus Segélyszervezet adventi adománygyűjtése. Az ország legnagyobb ünnepi összefogásához már az akció első heteiben több százezren csatlakoztak.

Árváknak, időseknek, rászoruló családoknak indítottak karácsonyi segélyszállítmányt

Budapest – Immár hagyományosan, idén karácsonykor is megajándékozza a marosvásárhelyi idősek otthona lakóit, illetve a Lazarenum Alapítvány által támogatott szegény sorsú és árva gyermekeket az Ökumenikus Segélyszervezet. A több mint 100 gyermeket és idős lakót segítő akció a három téli hónapra biztosítja az intézmény tartósélelmiszer-ellátását (liszt, tészta, olaj, rizs, cukor, lekvár, májkrém, szárított zöldségek, kávé, tea, szaloncukor, kakaó formájában).

Rászoruló gyermekeknek szervezett élménydélutánt az Ökumenikus Segélyszervezet

Budapest – Több mint harminc gyermek számára szervezett élményekben gazdag programot az Ökumenikus Segélyszervezet Budapesten az Adventi Ünnep a Bazilikánál rendezvénysorozat helyszínén található adománypontján.

Óriás szeretet.éhség. mézeskalácsszív hív adományozásra a Deák téri evangélikus templom falán

Budapest – 2017. december 1-től egészen év végéig látható az Ökumenikus Segélyszervezet különleges fényvetítése Budapest belvárosában, a Deák téri evangélikus templom falán. A mintegy 15 méteres fényfestésen a Segélyszervezet Országos Adventi Pénzadománygyűjtés szimbóluma és a szervezet adományvonalának 1353-as száma látható.

Feliratkozás RSS - segélyszervezet csatornájára