kiállítás

Fototerápia Dunaújvárosban

Dunaújváros – Gulácsi Zoltán közreműködésével egy fantasztikus kiállítás nyílt a dunaújvárosi templom galériájában. Down-kóros fogyatékossággal élő alkotók látogattak el a gyülekezetbe, és hozták el csodás képeiket. Az alábbiakban Bege Nóra terapeuta gondolatait olvashatják. A kiállítás június közepéig látható a dunaújvárosi evangélikus templomban.

Képírással mondom el – Szita István életmű-kiállítása

„Szita István alkotásai amellett, hogy együttműködésre késztetik a szemlélőjüket, mégsem kötik meg. Szabadon engedik elmerengeni, asszociálni, ringatózni az elevenen lüktető áramlásban, melyben egymástól elválasztott formák által behatárolt színek, a belőlük épített alakzatok úgy nyúlnak, zsugorodnak, mozognak, olyannyira humanizáltak, hogy nemcsak emberi alakokat, gesztusokat, de érzelmeket, konfliktusokat, élményeket, izgalmakat, tragédiákat és a megvilágosodás pillanatait is hozzájuk képzelhetjük” – mondta a budapesti Négy Évszak Klubban 1986-ban megrendezett kiállítás megnyitóján Haulisch Lenke művészettörténész, a 19–20. századi magyar festészet kiváló ismerője, aki évtizedekig kísérhette figyelemmel az autodidakta festő életét, és számos alkalommal segítette őt abban, hogy festészeti tudását fejleszteni tudja.

Egy asszony két élete

A Nemzeti Múzeum április végéig tartó kiállításán két „Mi lett volna, ha”-életúttal ismerkedhetünk meg, egy kitalált szereplővel és sok-sok önmagában is jelentést hordozó tárggyal, amelyek saját jelentésükön kívül is tökéletesen passzolnak a történetbe, különféle színekkel felruházva az amúgy is izgalmas múzeumi kalandot. És persze végig jelen van a történelem, mely egyedüli valós szereplőként adja a hátteret az utazáshoz.

Úgyhagyott – A dunaújvárosi evangélikus templomban

Dunaújváros – Zsedrovits Enikő tavaly júniusban mutatta be Úgyhagyott című dokumentarista fotósorozatát, amely egy hosszabb kutató- és gyűjtőmunka eredménye. A tárlat anyaga most újra szemlézhető, ezúttal az evangélikus templom gyülekezeti termében.

Sopronban látható Luther Márton legrégebbi ábrázolása

Sopron – A soproni evangélikus múzeumban 2018. április 5-én helyeztük el Luther Márton közelmúltban felfedezett portréját, Magyarország legrégebbi Luther-ábrázolását. A festmény megtalálásakor nagyon rossz állapotban volt, kölcsönzése fejében a Magyar Nemzeti Múzeum vállalta a restaurálás költségeit.

A legrégebbi Luther-képről és a Menő reformáció buszról beszélgettek a SopronTV-ben

Sopron – Mozgalmas napok elé néz a Soproni Evangélikus Egyházközség, hiszen családi program és igazi kulturális csemege is várja az érdeklődőket a hét folyamán. Ezekről beszélgettek a gyülekezet lelkészével, Tóth Károllyal.

Koncert, kiállítás és előadás is volt Dunaújvárosban

Dunaújváros – A dunaújvárosi evangélikus templomban március 21-én 17 órakor Marcin Dominik Gluch lengyel zongoraművész koncertje volt hallható, és egy kiállítás nyílt a lengyel szabadság 100. évfordulóján a krakkói Wawelről készült fotókból. Március 22-én pedig Szántai Lajos tartott előadást a csillagos égboltról. KÉPRIPORT!

Az Írás, ami összeköt – KÉPRIPORT!

Budapest – Az Írás, ami összeköt címmel bibliatörténeti kiállítás nyílt az újpesti Ifjúsági Házban. Id. dr. Blázy Árpád gyógyszerésznek a mintegy hetven kötetből álló, hat évszázad történetét felölelő, különleges bibliagyűjteményéből láthat válogatást az újpesti közönség.

Kiállítás nyílt a lourdes-i keresztút szobrainak fotóiból

Budapest – „A szeretetből fakadó jóság tanúságtétele láthatóvá teszi a nem láthatót” – fogalmaz Maria de Faykod. A kegyelmen alapuló jézusi szenvedés ajándékára mutat rá a szobrászművész tizenhét stációból álló, monumentális lourdes-i keresztútja. A Pesti Vigadóban most a művekről készült művészeti fotók mutatják be a szenvedéstörténet stációit.

Pozsonyban is megnyílt A magyar reformáció öt évszázada című kiállítás

Pozsony – A protestantizmus népszerűségét annak is köszönhette, hogy a nép nyelvén szóltak prédikátoraik, a reformáció Felső-Magyarországon és Erdélyben talált táptalajra, és onnan terjedt el az egész Királyságban. A magyar reformáció öt századát mutatja be a Soli Deo Gloria elnevezésű kiállítás, amely 2018. február 27-én nyílt meg a Pozsonyi Magyar Intézetben, amely új helyen, a Stefánia út 1. szám alatt várja az érdeklődőket. A kiállítás március 6-ig tekinthető meg.

Feliratkozás RSS - kiállítás csatornájára