Biblia

Tizenkét újszövetségi bátorító ige a presbiteri szolgálathoz

Legyen az ázsiai keresztyének imádsága a mi nyitányunk: Uram, ébreszd egyházadat, és kezdd rajtam. Uram, építsd gyülekezetedet, és kezdd velem. (EÉ 737. o.)

Kis bibliai szőlészet-borászat

A Bibliában kétszáznál is több alkalommal esik szó a borról, a növények közül pedig a szőlőről tesz említést legtöbbször a Szentírás. Fontos tudni, hogy a keleti népeknél a bor fogalma legtöbbször nem az erjedt, hanem a frissen préselt, édes, alkoholtartalommal még nem bíró szőlőlevet jelentette, így a bibliai szóhasználatban a bor leginkább az általunk szőlőléként ismert italnak felel meg.

Hittanversenyek zajlottak szerte az országban

Budapest – Cegléd – Az elmúlt hétvégén szerte az országban hittanversenyek zajlottak az evangélikus egyházmegyékben. Az erről szóló beszámolókat adjuk most közre, és várunk további cikkeket, képeket honlapunkra.

Mi köze az alvásnak húsvéthoz?

Reggel fél hét van. Már harmadszorra nyomtuk meg a telefonunk szundi gombját, és az aznapi feladatok lassan kezdenek az elménkbe szűrődni. Az alvás, melyből sosem elég, és mégis egyre kevesebb jut, ahogyan egyre több teendőt sűrítünk egy napba. Az alvás az emberi természet egyik legmisztikusabb része, de vajon hogyan kapcsolódik az alvás a húsvéthoz?

A Biblia növényei – Beszélgetés Fráter Erzsébettel

Budapest – „Ahogy elolvastam a Bibliát, rájöttem, hogy botanikus szemmel is nagyon sok érdekességet tartalmaz” – fogalmaz Fráter Erzsébet biológus, az MTA Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézetéhez tartozó Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert kurátora. A Scolar Kiadó gondozásában megjelent, több száz fotóval illusztrált kötet alapján a szerzővel a Szentírásban szereplő növényekről, a Jézus korabeli Izraelről és a Föld teremtettségéről is beszélgettünk.

„Az embereknek hallaniuk kell az igét” – Interjú Mark Meynell-lel

Budapest – A John Stott anglikán lelkész által alapított Langham Partnership 2017 óta Magyarországon is szervez képzéseket azoknak a lelkipásztoroknak, akik szeretnének biblikus módon prédikálni. Az Expository Preaching (magyarul talán „bibliaértelmező igehirdetésnek” lehetne fordítani) módszer egyik oktatójával, Mark Meynell-lel beszélgettünk.

Városi legendák a karácsonyi történetben

Gyerekkorában mindenki megtanulja, hogy Jézus egy „rongyos istállócskában” született, ahol jászolba fektették, miközben a marhák és szamarak lehelték őt, hogy ne fázzon. A napkeleti három királyok, Gáspár, Menyhért és Boldizsár aranyat, tömjént és mirhát hoztak neki, és leborultak előtte. Azonban azt kevesebben tudják, hogy a karácsonyi történetnek csak egy része szerepel valóban a Bibliában, másik része csak legenda, a népi hagyomány része.

Benedictus! Áldott az Úr!

Zakariás, a boldog apa Szentlélekkel betelten prófétál. Hosszú kilenc hónap volt az övé. Hitetlensége miatt, büntetésből némán töltötte a várakozás idejét. És az ígért gyermek megszületett. János – a későbbi Keresztelő János. Benedictus! Áldott az Úr!

Nem túlvilági cél az üdvösség

Zákeus története számomra Jézus egyik legnagyobb csodája. Ebben hangzik el az a mondat, amely mostanában nagyon foglalkoztat: „Ma lett üdvössége ennek a háznak…” (Lk 19,9)

Dadogó próféták, szegény angyalok – Reformációi kiállítás a Várkert Bazárban

Ég és föld között – A Biblia a magyar képzőművészetben címmel nyílt kiállítás a budapesti Várkert Bazárban. A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem együttműködésével megvalósult nagyszabású sorozat a reformáció kezdetének ötszázadik évfordulójára emlékezik. Az utolsó állomás – Debrecen, Győr és Kolozsvár után – Budapest, ahol január 14-ig látogatható a kiállítás.

Feliratkozás RSS - Biblia csatornájára