Teljes szívvel – Családi és missziói nap az Északi Evangélikus Egyházkerületben

Share this content.

Forrás: Északi Evangélikus Egyházkerület
Aszód – 2018. május 12-én az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium (Régész utca 34.) ad otthont az Északi Evangélikus Egyházkerület családi és missziói napjának. Részletek a plakáton olvashatók.

Nagy örömmel és szeretettel hirdetjük az Északi Evangélikus Egyházkerületünk által a 2018. május 12-én az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégiumban megrendezésre kerülő Családi és missziói napunkat.

Az alkalommal - témáját tekintve - csatlakozunk a magyar kormány által meghirdetett Családok évéhez. A családokat helyezzük figyelmünk középpontjába, a nap igéje ehhez kapcsolódóan: „Én és az én házam népe az Urat szolgáljuk” (Józsué 24,15)

A találkozásnak, a testvéri együttlétnek, hitünk közös megélésnek egyik páratlan lehetősége ez minden tavasszal.

A nap offertóriumával a Csillaghegyi Evangélikus Egyházközség SION nevelőszülői hálózatát támogatjuk.

A „Menő reformáció” interaktív kiállítás egész nap megtekinthető lesz a gimnázium előtt.

Jelentkezni a missziói napra: 2018. május 6-ig a http://eszak.lutheran.hu/ weboldalon.

Hideg ebédcsomagot a jelentkezési határidőn belül beérkezett igények alapján biztosítunk. A szeretetvendégséghez süteményeket köszönettel fogadunk.

Egész nap gyermekmegőrzéssel és gyermekprogramokkal is készülünk a 12 éves kor alatti korosztálynak, lesz kézműves foglalkozás, trambulin és ugrálóvár is!

A 12 éves kor feletti korosztályt az Ifik és fiatalok találkozójára várjuk szeretettel 2018. május 11–12. között.

Kedves Ifik! Kedves Fiatalok!

Szeretnétek újra találkozni, sokat nevetni, játszani, beszélgetni és Isten igéje köré gyűlni?
Gyertek Aszódra, mert idén is várunk titeket az Ifik és fiatalok találkozójára. (Északi egyházkerület missziói napjával közös szervezésben)
Időpont: 2018. május 11. – május 12. (Aszód)

Részletes program:
Péntek
17.00 - 18.30 - Érkezés, regisztráció, szobák elfoglalása
18.30 - 18.45 - Köszöntő – Pongrácz Máté (Szélrózsa lelkész) és Csadó Balázs (Bánk tábor vezető)
18.45 - 19.30 - Áhítat - Sághy Balázs (domonyi lelkész) Közreműködik a domonyi és csömöri ifi.
19.30-20.00 - Ismerkedős játék
20.00-21.30 - Krimis játék - Kastély játék
21.30-22.00 - Vacsora (pizza Aszód legfinomabb pizzazójából)
22.00 - Pizsiparty kifulladásig :)

Szombat
7.30 - 8.00 - Ébresztő
8.00 - 9.00 - Reggeli
9.00 - 11.00 - Közös evangelizációs áhítat az Északi Missziói Napon
11.00 - 12.00 - Csoportfoglalkozás – téma: Honnan jöttünk? Kik vagyunk? Hova tartozunk?
12.00 - 13.30 - Ebéd
13.30 - 15.00 - Választható programok (focikupa, kosárlabda, domonyi ifivel - egy perc és nyersz, közösségi játékok)
15.00 - 15.30 - Záró gondolatok, hívogatás a Szélrózsára – Csadó Balázs
15.30 - 16.30 - Közös úrvacsorás Istentisztelet

Ha kérdésed van, írj ránk bátran, szólítsd meg ifi vezetődet vagy lelkészedet!
A találkozó idén teljesen ingyenes!
Jelentkezz itt április 30-ig:

További információ: Északi Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatala, tel. 20/824-4111, e-mail: eszaki.kerulet@lutheran.hu

Az evangelikus.hu cikkeihez a Magyarországi Evangélikus Egyház Facebook profiljában szólhat hozzá, itt mondhatja el véleményét, oszthatja meg másokkal gondolatait: www.facebook.com/evangelikus
A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!