Magyar Ökumenikus Segélyszervezet

A háború után visszatelepülő iraki családokért indít országos összefogást az Ökumenikus Segélyszervezet és a MEE

Budapest – Éveken keresztül láttuk a híradókban a háborús képeket az Iszlám Állam térnyeréséről, majd legyőzéséről. A 2014-es kezdetek után négy évvel ma a legtöbb iraki településen már béke van. Több mint hárommillió belső menekült már visszatért, de ami fogadta őket, az nem sok okot adott a reményre és a maradásra: lebombázott házak, lerombolt iskolák és templomok... Az Ökumenikus Segélyszervezet 2016 óta állandó jelenléttel, újjáépítési és segélyprogramokkal támogatja a visszatérőket, köztük kiemelt figyelmet fordítva az üldözött keresztényekre.

Felhőtlen gyermekkor – Vasárnapig várják a hívásokat a 1353-as adományvonalra

Budapest – Vasárnapig tart az Ökumenikus Segélyszervezet Felhőtlen gyermekkor adománygyűjtése a 1353-as adományvonalon. Az országos összefogást azzal a céllal hirdette meg a segélyszervezet, hogy nyári táborainak megszervezéséhez gyűjtsön adományokat.

Gyors segítséget nyújt az Ökumenikus Segélyszervezet a szilvásváradi villámárvíz károsultjainak

Szilvásvárad – Utakat, átereszeket mosott el, ingatlanokat, ingóságokat, illetve parkoló autókat rongált meg a hétfő hajnalban hirtelen lehulló, nagy mennyiségű csapadék és a megáradt patak Szilvásváradon.

Látványos flashmobbal hívtak adományozásra az Ökumenikus Segélyszervezet futói

Budapest – Thuróczy Szabolcs, Kiss Gergely, Rátonyi Kriszta és Iain Lindsay brit nagykövet is a rászoruló gyerekekért állt rajthoz a hétvégi maraton- és félmaraton-futóversenyen.

Egyedülálló egészségfejlesztő program az Ökumenikus Segélyszervezet központjaiban

Szendrő – Újabb mérföldkőhöz érkezett az Ökumenikus Segélyszervezet 2016 elején indított egészségfejlesztő programja. A Roche Magyarország Kft. által támogatott, egyedülálló projekt keretében a segélyszervezet családokat és gyermekeket segítő központjai sorra bővülnek az egészség megőrzését segítő beruházásokkal, berendezésekkel. Cél, hogy a karitatív szervezet intézményeiben élő, illetve oda járó nehéz sorsú családok is esélyt kaphassanak az egészséges életmód tanulására, gyakorlására.

Felhőtlen gyermekkort minden gyereknek!

Budapest – A Tesco az elmúlt évekhez hasonlóan 2018-ban is támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet Felhőtlen gyermekkor elnevezésű adománygyűjtését. Az áruházlánc vásárlói július 5-éig a már ismert, 250 forintos kuponok megvásárlásával segíthetik a szervezet munkáját, mely az összegyűlt támogatásból többek között bántalmazott és mélyszegénységben élő gyermekek nyári táborozását finanszírozza.

Perspektívát biztosít az iraki keresztényeknek a magyar adomány

Budapest – Az Ökumenikus Segélyszervezet adventi adománygyűjtéséből befolyó 15 millió forintból 17, a harcokban megrongált lakóház felújítását végezte el a Moszul közelében található Bashiqában – mondta Prőhle Gergely, a Magyar Evangélikus Egyház országos felügyelője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Utcazenéléssel gyűjtött rászoruló gyermekek nyári táboraira Wolf Kati és a Vastag testvérek

Budapest – Utcazenésznek állt gyermeknap alkalmából Vastag Csaba, Vastag Tamás és Wolf Kati. A gyermeknapra időzített rendkívüli budapesti akcióval a sztárok célja az volt, hogy felhívják a figyelmet az Ökumenikus Segélyszervezet Felhőtlen gyermekkor adománygyűjtésére, melyhez a helyszínen kitett perselyezés mellett az egész országból lehet csatlakozni a 1353-as adományvonalon.

Nélkülöző és bántalmazott gyerekek táboroztatására gyűjt pénzadományokat az Ökumenikus Segélyszervezet

Budapest – Gyermeknaphoz közeledve egymást érik az Ökumenikus Segélyszervezet országos intézményhálózatában a gyermekprogramok. A rászoruló családoknak átmeneti lakhatást adó intézmények mellett a segélyszervezet munkatársai a központok környezetében nehéz körülmények között élő családok gyermekeit is bevonják a programokba. Ebbe a sorba illeszkedik a mai, mintegy 50 gyermek számára Csepelen szervezett, vidám előgyereknapi rendezvény is.

Megindító videóval indul a gyermekek hete az Ökumenikus Segélyszervezetnél

Budapest – Elindult a gyermekek hete az Ökumenikus Segélyszervezetnél. A karitatív szervezet ebben az időszakban nemcsak gyerekprogramokat szervez rászoruló gyermekek számára, hanem adománygyűjtést is hirdet a 1353-as adományvonalon. Aki a 1353-at tárcsázza, most a nehéz sorsú gyermekek táboroztatásához járulhat hozzá hívásonként 250 forinttal.

Feliratkozás RSS - Magyar Ökumenikus Segélyszervezet csatornájára