kiállítás

Képírással mondom el – Szita István életmű-kiállítása

„Szita István alkotásai amellett, hogy együttműködésre késztetik a szemlélőjüket, mégsem kötik meg. Szabadon engedik elmerengeni, asszociálni, ringatózni az elevenen lüktető áramlásban, melyben egymástól elválasztott formák által behatárolt színek, a belőlük épített alakzatok úgy nyúlnak, zsugorodnak, mozognak, olyannyira humanizáltak, hogy nemcsak emberi alakokat, gesztusokat, de érzelmeket, konfliktusokat, élményeket, izgalmakat, tragédiákat és a megvilágosodás pillanatait is hozzájuk képzelhetjük” – mondta a budapesti Négy Évszak Klubban 1986-ban megrendezett kiállítás megnyitóján Haulisch Lenke művészettörténész, a 19–20. századi magyar festészet kiváló ismerője, aki évtizedekig kísérhette figyelemmel az autodidakta festő életét, és számos alkalommal segítette őt abban, hogy festészeti tudását fejleszteni tudja.

Egy asszony két élete

A Nemzeti Múzeum április végéig tartó kiállításán két „Mi lett volna, ha”-életúttal ismerkedhetünk meg, egy kitalált szereplővel és sok-sok önmagában is jelentést hordozó tárggyal, amelyek saját jelentésükön kívül is tökéletesen passzolnak a történetbe, különféle színekkel felruházva az amúgy is izgalmas múzeumi kalandot. És persze végig jelen van a történelem, mely egyedüli valós szereplőként adja a hátteret az utazáshoz.

Úgyhagyott – A dunaújvárosi evangélikus templomban

Dunaújváros – Zsedrovits Enikő tavaly júniusban mutatta be Úgyhagyott című dokumentarista fotósorozatát, amely egy hosszabb kutató- és gyűjtőmunka eredménye. A tárlat anyaga most újra szemlézhető, ezúttal az evangélikus templom gyülekezeti termében.

Sopronban látható Luther Márton legrégebbi ábrázolása

Sopron – A soproni evangélikus múzeumban 2018. április 5-én helyeztük el Luther Márton közelmúltban felfedezett portréját, Magyarország legrégebbi Luther-ábrázolását. A festmény megtalálásakor nagyon rossz állapotban volt, kölcsönzése fejében a Magyar Nemzeti Múzeum vállalta a restaurálás költségeit.

A legrégebbi Luther-képről és a Menő reformáció buszról beszélgettek a SopronTV-ben

Sopron – Mozgalmas napok elé néz a Soproni Evangélikus Egyházközség, hiszen családi program és igazi kulturális csemege is várja az érdeklődőket a hét folyamán. Ezekről beszélgettek a gyülekezet lelkészével, Tóth Károllyal.

Koncert, kiállítás és előadás is volt Dunaújvárosban

Dunaújváros – A dunaújvárosi evangélikus templomban március 21-én 17 órakor Marcin Dominik Gluch lengyel zongoraművész koncertje volt hallható, és egy kiállítás nyílt a lengyel szabadság 100. évfordulóján a krakkói Wawelről készült fotókból. Március 22-én pedig Szántai Lajos tartott előadást a csillagos égboltról. KÉPRIPORT!

Az Írás, ami összeköt – KÉPRIPORT!

Budapest – Az Írás, ami összeköt címmel bibliatörténeti kiállítás nyílt az újpesti Ifjúsági Házban. Id. dr. Blázy Árpád gyógyszerésznek a mintegy hetven kötetből álló, hat évszázad történetét felölelő, különleges bibliagyűjteményéből láthat válogatást az újpesti közönség.

Kiállítás nyílt a lourdes-i keresztút szobrainak fotóiból

Budapest – „A szeretetből fakadó jóság tanúságtétele láthatóvá teszi a nem láthatót” – fogalmaz Maria de Faykod. A kegyelmen alapuló jézusi szenvedés ajándékára mutat rá a szobrászművész tizenhét stációból álló, monumentális lourdes-i keresztútja. A Pesti Vigadóban most a művekről készült művészeti fotók mutatják be a szenvedéstörténet stációit.

Pozsonyban is megnyílt A magyar reformáció öt évszázada című kiállítás

Pozsony – A protestantizmus népszerűségét annak is köszönhette, hogy a nép nyelvén szóltak prédikátoraik, a reformáció Felső-Magyarországon és Erdélyben talált táptalajra, és onnan terjedt el az egész Királyságban. A magyar reformáció öt századát mutatja be a Soli Deo Gloria elnevezésű kiállítás, amely 2018. február 27-én nyílt meg a Pozsonyi Magyar Intézetben, amely új helyen, a Stefánia út 1. szám alatt várja az érdeklődőket. A kiállítás március 6-ig tekinthető meg.

A Barcsay Stúdió kiállítása és Marics Tamás gitárkoncertje Dunaújvárosban

Dunaújváros – Szét vagyunk esve. Rohanunk, de oda soha nem érünk, nézünk, de semmit sem látunk, hallunk, de semmit sem értünk, érezzük, hogy ez így nem jó, de mégsem teszünk ellene. Mi van ilyenkor? Szétesünk, mint egy elhasznált motor, melynek nem volt se szervize, se gondos gazdája. Mit lehet tenni?

Feliratkozás RSS - kiállítás csatornájára